Skup samochodów - konkurencja dla komisu samochodowego

Skup samochodów - konkurencja dla komisu samochodowego

Komisy samochodowe obecne są w Polsce od bardzo wielu lat. Wciąż mnóstwo ludzi korzysta z komisów samochodowych, gdy chcą oni sprzedać, bądź też, kupić auto. Jednakże, obecnie komisy mają bardzo poważną konkurencję, jaką jest skup samochodów. Wydaje się, że warto wiedzieć czym właściwie skup samochodów używanych, osobowych różni się od komisu.

Kupno a nie udostępnienie

Wydaje się, że aby zrozumieć czym różni się skup samochodów używanych od komisu samochodowego trzeba się dowiedzieć, na jakiej zasadzie działa jeden i drugi. Skup samochodów jest bezpośrednim nabywcą auta, które chcemy sprzedać. Skup jest stroną transakcji, która odkupuje auto i płaci nam za nie. Komis natomiast, nie jest stroną transakcji. Jest on jedynie podmiotem, który jest odpowiedzialny za przeprowadzenie tej transakcji. Nabywcą zaś jest osoba, która odwiedzając komis trafi na nasze auto i zdecyduje, że chce je kupić. Komisowi niejako udostępniamy jedynie nasz samochód, a nie sprzedajemy.

To, że skup samochodów nie jest tylko i wyłącznie pośrednikiem, lecz że jest zwyczajnym nabywcą naszego auta ma bezpośredni wpływ na czas trwania całego procesu transakcji. Ma to również wpływ na to, ile pieniędzy otrzymamy za samochód.

Brak prowizji

Tym co cechuje skup samochodów używanych jest brak prowizji. W komisie natomiast, przeważnie jesteśmy zmuszeni zapłacić prowizję. Prawdą jest, że komisy działają na przeróżnych zasadach, tym nie mniej, zawsze albo sprzedający, albo też kupujący musi zapłacić prowizję, która to jest zarobkiem komisu jaki otrzymuje on za pośredniczenie w sprzedaży.

Skup samochodów rzecz jasna żadnej prowizji nie pobiera. Byłoby to bez sensu, gdyby pobierał prowizję, gdyż przecież nie jest on pośrednikiem. Warto podchodzić do sprzedaży samochodu do skupu tak, jakbyśmy sprzedawali go prywatnej osobie. Tak na prawdę bowiem, z punktu widzenia sprzedającego wszystko wygląda tak samo. Podpisujemy umowę, oddajemy pieniądze, a w zamian otrzymujemy pieniądze.

Kwestie formalne

Oczywiście, niezależnie od tego w jaki sposób sprzedajemy samochód konieczne jest podpisanie umowy. Również wtedy, gdy to skup samochodów używanych jest nabywcą musimy podpisać umowę. Warto jednak mieć na uwadze, że sporządzeniem umowy zajmuje się skup, dlatego tez, nie jest naszym zmartwieniem to, że umowa zostanie napisana w sposób nieprawidłowy. Firmy typu skup samochodów podpisują takie umowy regularnie, dlatego też, jego pracownicy doskonale wiedzą, jak ma wyglądać umowa sprzedaży samochodu. Jeśli miałaby być ona stworzona przez nas samych, mogłoby się to okazać kłopotliwe.

Opcja błyskawiczna

Niewątpliwie, często kiedy chcemy sprzedać samochód, bardzo zależy nam na tym, aby zrobić to jak najszybciej. Najczęściej sprzedajemy auto wtedy, gdy chcemy kupić nowe. Jednakże, nie możemy zwykle kupić nowego auta, dopóki nie sprzedamy starego. Pieniądze ze sprzedaży są nam bowiem niezbędne do zapłaty za nowe auto. Niestety, ale jeśli będziemy musieli długo czekać na to, aż ktoś kupi nasze auto, samochód który mamy na oku już może zostać sprzedany komuś innemu.

Dlatego też, sprzedaż bezpośrednia, jak również sprzedaż przez komis to nie jest rozwiązanie, z którego korzystać powinny osoby, którym się spieszy. Jeśli sprzedajemy dobre auto w okazyjnej cenie, oczywiście możemy spróbować sprzedaży przez jakiś uznany komis, czy też sprzedaży bezpośredniej, Takie auto prawdopodobnie sprzeda się szybko. Jednakże, będziemy na tym prawdopodobnie bardzo stratni.

Skup samochodów natomiast oferuje nam zapłatę za samochód czasem nawet w kilka godzin po tym, jak się do niego zgłosimy. Co najważniejsze, szybki czas realizacji transakcji nie wiąże się z żadnymi stratami z naszej strony. Niezależnie bowiem od tego, czy będzie ona trwała kilka godzin, czy kilkanaście dni, skup samochodów osobowych zapłaci nam dokładnie tyle samo.

Jak widać często skorzystanie ze skupu samochodów używanych to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. W niektórych sytuacjach jednak równie dobre może być skorzystanie z innych opcji.Podobne:
Wypożyczanie, wynajem samochodów
Wypożyczanie, wynajem samochodów Wypożyczalnie samochodów powstają jak grzyby po deszczu. Są to zar
Skup aut, komis oraz samodzielna sprzedaż samochodu - porównanie trzech opcji
Skup, komis oraz samodzielna sprzedaż samochodu - porównanie trzech opcji Rynek kupna samochodów jest szer